عطاالله شریفی یکشنبه 29 مهر 1397 12:33 ب.ظ نظرات ()

تکمیل ظرفیت دانشگاهآزاد نیمسال دوم 97 کی شروع می شود؟

پس از اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد و ثبت نامدانشجویان و آغاز کلاس‌ها، زمان اعلام تکمیل ظرفیت دانشگاه‌ آزادهست.

اما همیشه این سوالات در ذهن داوطلبان ورود بهدانشگاه ها هست که:

زمان تکیل طرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم 97 کی هست؟

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم 97 چیست؟

نحوه ثبت نام تکمیل ظرقیت دانشگاه آزاد 97 چگونه هست؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پزشکی 97 و غیر پزشکی 97 به چه صورت میباشد؟(اعلام مجدد ذخیره ها!!!)

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم 97 شامل چه کسانی می شود؟

و ...؟؟

این ها سوالاتی است که هر روز داوطلبان با آنها مواجه می شوند و با مشاوران درخت دانش در تماس هستند، اکنوندر این مقاله سعی داریم جواب آنها را خدمت شما ارائه دهیم.

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97


زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم97

هر سال دانشگاه ازاد برای  نیمسال دوم تحصیلی سال در اوایل دی ماه اقدام بهانتشار دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم 97 نموده و زمان انتخابرشته تکمیل ظرفیت نیمسال دوم  را اعلام می نماید.

مهلت تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم 97 (بهمنماه)

بر اساس اطلاعیه 97/07/16 سنجش و پذیرش دانشگاهآزاد تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ترم بهمن 97 نداریم، برای نیمسال دوم نیزاز اوایل دی ماه تا اواخر دی مهلت جهت انتخاب رشته می باشد.

از این رو داوطلبان متقاضی می توانند از طریق تلگرامدرخت دانش یا تماس با شماره 9099072943 (از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره)با مشاوران ما در تماس بوده تا به محض اعلام تکمیل ظرفیت نیمسال دوم دانشگاه آزاد داوطلبانرا در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و همچنین بر اساس تراز نمره دانشگاه آزادشانس قبولی در این فرصت دوباره قبولی دانشگاه آزاد بدون کنکور نیمسال دوم داوطلبان را راهنمایینماییم.

دفترچه تکمیل ظرفیتدانشگاه آزاد نیمسال دوم 97

حتی افرادی که به هر دلیلی در مرحله اول انتخابرشته مرداد ماه شرکت نکرده اند نیز می ­توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ثبت نامکنند و ملاک شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت تنها حضور در کنکور سراسری و صدور کارنامهاولیه است. داوطلبانی که پس از اعلام نتایج نهایی در انتخاب رشته مرداد ماه پذیرفتهشده­ اند اما به هر دلیل از رشته خود راضی نیستند نیز می­ توانند در این مرحله شرکتکرده و شانس خود را برای پذیرش در این مرحله امتحان کنند.

زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزادبهمن 97 کی خواهد بود؟

دفترچه انتخاب رشته ی مرحله ی تکمیل ظرفیت ازاواخر آذر ماه یا اوایل دی ماه 97 منتشر خواهد شد.

توجه داشته باشید که تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسریو آزاد جدا از هم انجام می شود, همچنین در صورتی که در بعضی از دانشگاه ها پس از تکمیلظرفیت مهر ماه همچنان صندلی خالی باقی بماند, در بهمن ماه نیز دوباره اقدام به پذیرشدر تکمیل ظرفیت می نمایند.

راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسالدوم 97

متقاضیان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می بایست ازطریق سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نامتکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 در موعد مقرر اقدام نمایند.

نتایج و نمره تراز قبولی رشته ­های مختلف که براساس نتایج کنکور همان سال و یا سال­های قبل به دست آمده می­تواند برای داوطلبان درنقش یک راهنمای خوب عمل کرده، اما از آن­جا که انتخاب رشته فرایندی است که به سلیقهداوطلبان در هر سال بستگی دارد، نمی­توان با اطمینان کامل نسبت به نمره تراز لازم برایهر رشته محل اظهار نظر کرد اما تا حد زیادی می­توان به عنوان یک معیار ارزیابی قابلاتکا روی آن حساب کرد.

برای اطلاعات بیشتر درباره دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاهآزاد با مشاوران ما از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره درارتباط باشید.

تعداد رشته هایی که در تکمیل ظرفیت دانشگاهآزاد نیمسال دوم 97 می توان انتخاب کرد؟

تعداد انتخاب های هر داوطلب در گروه آزمایشی امتحانیدر تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم 97 فقط 20 تاست.

 بستهبه ظرفیت دانشگاه در رشته های ارائه شده و تعداد متقاضیان هر رشته لذا لازم است هرداوطلب انتخاب های خود را با نهایت دقت و استفاده از تجربیات  مشاوران آگاه در خصوص رتبه، تراز و معدل لازمبرای هر رشته  انتخاب نماید تا فرصت دوبارهو شانس قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد خود را از دست ندهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تکمیل ظرفیت ترم بهمن کنکور سراسری 97 بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 نیمسال دوم


تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم

نحوه پذیرشمرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم 97 چگونه است؟

افرادی که در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دومترم بهمن 97 شرکت می کنند به ترتیب رتبه و تراز کسب شده در کنکور 97 تا سقف تعیین شدهانتخاب می شوند. به این ترتیب که افرادی که رتبه های بهتری از بین متقاضیان هر رشتهدر تکمیل ظرفیت دارند، در اولویت پذیرش قرار می گیرند .

نکته مهم: برای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن97 داوطلبانی که در رشته انتخابی تکمیل ظرفیت خود پذیرفته می شوند ، لازم است که درآن رشته ثبت نام نموده و ادامه تحصیل دهند و دیگر نمی توانند در رشته اولی پذیرفتهشده  قبل از تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد خود ادامهتحصیل دهند، اما در صورت پذیرش در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد خود می توانند از بین رشتهقبولی تکمیل ظرفیت یا دانشگاه سراسری، غیر انتفاعی، پیام نور خود انتخاب نمایند. اماقبولی قبلی دانشگاه آزاد آنها لغو خواهد شد.

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم 97 شامل چه کسانی می شود؟

تمامی افرادی که در کنکور سراسری 97 شرکت نمودهباشند در صورتی که حتی در مرحله انتخاب رشته اقدام نکرده باشند نیز می توانند در انتخابرشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم 97 شرکت کنند و در صورت پذیرفته شدن در بهمن97 در کلاس حضور یابند.

 تکمیل ظرفیتنیمسال دوم 97 دانشگاه آزاد فرصت مجدد برای کسانی است که انتخاب رشته نموده اما بهدلیل متعددی در رشته پذیرفته شده دانشگاه آزاد تمایلی به ادامه تحصیل ندارند، این افرادمی توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه آزاد 97-98 شرکت نموده و باعلاقه به رشته های انتخابی دست به انتخابی دوباره در سایت azmoon.org دانشگاه آزاد بزنند.

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97

هر داوطلب حق دارد حداکثر 20 رشته محل در داخل گروهآموزشی ای که در آن کنکور داده است را در فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد97 وارد کند. پس بنابراین کسانی که کنکور ریاضی داده اند تنها حق دارند از رشته محلهای گروه آموزشی ریاضی انتخاب خود را انجام دهند و داوطلبان گروه های آموزشی نیز همینطور.

اگر داوطلب در اعلام نتایج نهایی شهریور ماه همدر یک دانشگاه غیر آزاد ( به واسطه انتخاب رشته در سایت سنجش) و یک دانشگاه آزاد بهواسطه انتخاب رشته در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد قبول شده باشد نیز می تواند درتکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کند فقط باید به این نکته توجه داشته باشد که اگر درانتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مهر و بهمن ثبت نام نماید.

 

بعد از اعلام نتایج نهایی مشخص شود که در یک دانشگاهقبول شده است دیگر انتخابی که در شهریور ماه در هر دانشگاه آزاد قبول شده بودید لغومی شود و در دانشگاهی حق ثبت نام دارد که در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  قبول شده باشد.

نکته: قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ارتباطیبه قبولی در دانشگاه غیر آزاد  ندارد و حتیاگر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد قبول شده باشد باز هم قبولی  شهریور در دانشگاه سراسری به قوت خود باقی است.